Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

KOUZELNICKÁ PŘÍRUČKA "MAGIK"

 

 


 

 

Kouzelnická příručka Magik doplňuje tyto stránky o 10 kvalitních a vysoce efektivních kouzel, která jsou na úrovni špičkových kouzelníků. Obsahuje celkem 10 jevištních i menších kouzel, která jsou zde volena tak, aby uspokojila jak začínající kouzelníky tak náročnější zájemce o magii. Kouzla jsou v příručce podrobně popsána, vysvětlena a doplněna ilustracemi. Součástí je i příloha - vázání falešného uzlu.Příručka je nabízena v tištěné nebo elektronické formě, záleží na zájemci, jakou si vybere.

 

 

3 snadné kroky k získání kouzelnické příručky Magik

1.) Napište e-mail se svou žádostí o příručku Magik a vaší adresou na: Honza.Pet@seznam.cz . Uveďte, prosím, o jakou formu příručky máte zájem.

2.) Po potvrzujícím e-mailu, který obdržíte zpravidla do 2 dnů od vaší objednávky, proveďte platbu příručky (59 Kč). (Podrobnější informace o platbě obdržíte taktéž potvrzujícím e-mailem.)

3.) Pokud jste si objednali elektronickou příručku, vyčkejte, prosím, na e-mail, ve kterém bude přiložena. V případě tištěné příručky vám bude zaslána poštou do 3 týdnů od vyřízení vaší žádosti. 

 

 

 

 

 


 

Zde jsou pro ukázku popsána (nikoliv vysvětlena) vybraná kouzla z příručky Magik:

 


 

 

 

Tři kočičky

Kouzelník má na stole celkem tři karty. Jednu s jedním puntíkem, jednu s pěti puntíky a jednu prázdnou. V ruce pak má další tři. "Byly jednou tři kočičky, které byly velice hravé" začne vyprávět. "Jedna měla na svém kožíšku jeden puntík" -ukáže kartu s jedním puntíkem, "druhá měla pět puntíků a třetí byla bílá jako mléko. Tyto kočičky se jednoho dne rozhodly, že si půjdou hrát na louku. Tak šly. Hrály si, dováděly, až kočička s jedním puntíkem našla malé zrcátko. Podívala se do něj a zbylé dvě kočičky se k ní ihned nahrnuly a chtěly se podívat také." "Jé", povídá kočička s jedním puntíkem "vždyť my máme jeden puntík všechny!" Kouzelník vezme se stolu kartu s jedním puntíkem a přiloží ji ke kartám v ruce. Na všech čtyřech kartách je jeden puntík. "To není možné" povídá ta druhá kočička a také se procpala dopředu k zrcátku. "Ale ne, co to povídáš! Vždyť máme všichni pět puntíků jako já a ne jeden!" Kouzelník kartu s jedním puntíkem vrátí na stůl a vezme kartu s pěti puntíky. Tu teď přiloží ke svým stále stejným kartám v ruce. A... na všech je pět puntíků. "To se mi nezdá" povídá ta třetí, bílá kočička." Také ona se podívala do zrcátka a - (kouzelník přiloží ke třem kartám v ruce kartu bílou) všechny karty jsou bílé, bez jediného puntíku!

 


Samba koule

Kouzelník ukáže z obou stan prázdný šátek a podrží ho roztažený před sebou. Najednou pod ním začne něco létat. Diváci vidí, jak se šátek vybouluje a kouzelník má co dělat, aby ho udržel. Pak se na horním okraji šátku objeví veliká stříbrná koule! Obletí za kouzelníkovými zády a pak se mu "projde" po ruce. Koule opět zajede pod šátek a začne pod ním znovu létat. Nakonec kouzelník kouli uchopí, párkrát si s ní hodí a odloží ji společně se šátkem na stolek.

 

 


 

 

Stuhové trio

Předvádějící ukáže divákům zdobený karton (z obou stran.) Ten pak složí do kornoutu, do kterého vhodí tři stuhová sešitá kola. Nejprve zelenou, pak žlutou a nakonec i červenou. Červenou však nevhodí do kornoutu celou, ale nechá ji trochu vykukovat, aby ji diváci po celou dobu měli na očích. Nyní udělá kouzelník nad kornoutem několik "magických tahů" a uchopí červenou stuhu. Pomalu ji z kornoutu začne vytahovat........ a k ní je připojena i zelená a žlutá! Takto vzniklý stuhový řetěz dá ihned divákům k prohlédnutí a kornout opět rozloží a z obou stran ukáže.

 

 


 

Zmizení šátečku

Kouzelník ukáže divákům prázdné ruce a vyhrne si rukávy. Levou ruku pak sevře v pěst a nasouká si do ní malý hedvábný šáteček. Poté do pěsti se šátečkem foukne - a... šáteček zmizel! Objeví ho pak např. v jiném šátku na stole, nebo v divákově rukávu.

 

 


 

Rozplynutí se poháru ve vzduchu

Program se chýlí ke konci a na stolku je ještě velký skleněný pohár. Kouzelník ho přikryje šátkem, který předtím divákům z obou stran ukázal. Pak ho přikrytý pod šátkem přenese blíž k divákům. Drží ho v ruce. Pronese kouzelné zaříkadlo "Machaláj" a za šátek trhne - pohár zmizel!

 


 

 

Důležité údaje o příručce:

obsah

10 jevištních i menších kouzel

příloha

vázání falešného uzlu

autor

Jan Petrů

 

 

cena 59 Kč