Jdi na obsah Jdi na menu
 


KOUZELNICKÉ VYSTOUPENÍ

 

 

     Na této stránce na vás čeká mnoho zajímavých příkladů a doporučení, jak svůj kouzelnický program (a tedy i celé vystoupení) učinit co nejlepším a nejzábavnějším, aby diváci odcházeli co nejvíce spokojeni a "okouzleni".

 

PATERO SPRÁVNÉHO KOUZELNÍKA A BAVIČE

1.) Před vystoupením si triky vyzkoušejte a pak dobře nacvičte. Cvičením získáte jistotu  v předvedení.

2.) Předem nikdy neoznamujte, jaký trik budete předvádět. To musí být pro diváka překvapení.

3.) Dříve než chcete trik předvést divákům, předveďte si ho před zrcadlem. Zrcadlo nic neprozradí, a přitom ukáže chyby.

4.) Nikdy neopakujte stejný trik víckrát za sebou!

5.) Je dobré (či přímo nutné) připravit si více kouzel najednou a ta pak ukazovat hned po sobě. Divák tak nemá čas nad jednotlivými kouzly tolik přemýšlet a odhalit třeba jejich podstatu

Trpělivost

Žádné začátky nejsou jednoduché. Stejně je tomu i v kouzlení. Vždy se musí začínat od těch malých a jednoduchých kouzel, jejichž perfektním osvojením získáte cvik a tolik potřebnou jistotu k dalším mnohem větším kouzlům. Nejlépe je začínat s kouzly, která můžete ukázat svým přátelům. Například triky typu "Přestřižení a zcelení provazu", "Roztrhání a znovuobjevení papíru" a další kouzla, která vám jsou jistě známa, jsou vděčným začátkem vaší kouzelnické kariéry.

Do velkých jevištních kouzel a iluzí se tedy pouštějte nejlépe až po nějakém čase a nebuďte smutní, když vám ty jednodušší triky zpočátku příliš nepůjou. Naučit se totiž správné manipulace a dostat cvik do prstů není samozřejmě příliš jednoduché a vyžaduje to mnoho úsilí. Ostatně - být kouzelníkem není přeci vůbec nic jednoduchého!

 

Fantazie

Mějte fantazii! Buďte originální! Kouzelník není jen někdo, kdo předvádí kouzla. Kouzelník je především bavič, který se snaží diváka odpoutat od reality, aby na chvíli zapomněl na skutečný svět! Svůj program můžete obohatit vtipnými poznámkami nebo hudbou (při salonních a jevištních kouzlech). Dělejte také velká gesta při čarování a používejte kouzelná zaříkávadla ("Machaláj", "Simsala bim" atd.). Nikdy neříkejte, že máte obyčejný papír nebo obyčejný klobouk, ze kterého pak budete tahat králíky. Všechny vaše rekvizity jsou přeci "kouzlené", "magické" "neobyčejné" a "tajuplné"! Jako kulisy vašeho "jeviště" můžete použít např. černou látku, svůj kouzelnický stolek si ozdobně pomalujte a rekvizity působí velmi efektivně, máte-li je polepené lesklými a třpytivými papíry.